УКР  І  РУС

Більярдні столи від виробника!

032 664-40-72 032 662-76-31

097 238-45-75 095 182-18-47

Ціни на більярдні столи Ціни на більярдні столи

КОРИСНЕ І ЦІКАВЕ

Більярдний етикет

В професійному, турнірному більярді існує досить багато правил етикету. Зараз ми зупинимося на декількох правилах більярду непрофесійного. Їх не так уже й багато, вони досить прості і базуються, головним чином, на загальних правилах ввічливості і здоровому глузді. Не дивлячись на їхню простоту і очевидність, варто сказати про них декілька слів, щоби Ви, через незнання, не потрапили в незручні ситуації.

- Не робіть різких рухів!

Одне із зрозумілих правил зводиться до того, щоби не робити якихось рухів, які можуть відволікти суперника, стануть на заваді його концентрації. Нерідко такими діями стають просто різкі рухи (особливо якщо вони супроводжуються голосними звуками). Існує неписане правило більярдистів: в момент підготовки до удару не вставати на лінію прицілу і не пересікати її. Варто сказати, що цього правила потрібно дотримуватися не тільки по відношенню до Вашого безпосереднього партнера, а й по відношенню до інших гравців за сусідніми столиками.

Якщо ж вийшло так, що Ви вже опинилися у зоні прицілу, коли суперник нахилився над столом для удару, не старайтесь вибігти із цієї зони, просто не робіть до удару ніяких рухів. А якщо ви завмерли на місці, а суперник, тим не менш, припинив процес прицілу і подивився на Вас, то це потрібно розцінювати як німе прохання відійти. Деякі гравці надають перевагу тому, щоб у зоні прицілу взагалі нікого не було.

Будьте уважні, коли рухаєтеся навколо столу. Суперник може раптово встати в «ударну» стійку, широко розставивши при цьому ноги, чи зробити, не озирнувшись, різкий замах чи різку дію києм. Це може закінчитися випадковою підніжкою чи синяком на стегні, а то і під оком.

Якщо ж раптом виникне така ситуація, коли Ви і гравець за сусіднім столом одночасно захочете зайняти для підготовки до удару одну і ту ж позицію, краще поступитись і почекати, доки сусід сам не виконає свій удар. Справа не тільки в тому, що тим самим Ви демонструєте свою ввічливість. Існує думка, що той, хто в такій ситуації буде грати першим, не зможе повністю сконцентруватися на ударі по тій простій причині, що хтось очікує своєї черги чи, простіше кажучи, стоїть над душею. Так що, поступившись партнеру, ви забезпечуєте собі певну психологічну перевагу.

- Не «тягніть резину».

Деякі дратуються, коли суперник дуже довго роздумує над наступним ударом. Деякі (навіть досвідчені) більярдисти спеціально порушують це правило доброго тону, стараючись зламати супернику комфортний ритм гри, заставити його нервувати.

У професіоналів існує правило (яке при телевізійній трансляції змагань стає жорстким законом): на удар повинно йти не більше 45 секунд. Цього правила потрібно дотримуватися і в любительській грі.

- Не забувайте натирати крейдою кий.

Після того, коли Ви натрете крейдою кий, кладіть крейду (спеціальну більярдну в чохлі) на борт таким чином, щоби її відкрита головка (робоча частина) дивилася в сторону, а не вниз чи вверх. Інакше потім, коли Ви чи партнер нагнетесь над бортом для удару, на одязі залишаться крейдові плями.

Ще одна порада із області правил хорошого тону. Натирайте крейдою кий перед ударом, а не після нього. Хоча звикнути до використання крейди після удару досить легко, хоча б тому, що тоді ваш кий в будь-який момент буде готовий до використання, та ми радимо до цього не звикати. Після Вашого удару крейда стане потрібною для Вашого партнера. І ви натирайте крейдою кий власне перед самим ударом.

Не варто також із крейдою в руках відходити від столу. Коли ви швидко взяли крейду в руки, натріть нею кий, положіть її на борт, зробіть удар і, якщо ви не попали в лузу, відходьте в сторону.

- Не будьте надокучливими.

Різні підказки і поради по тактиці гри і виконанню того чи іншого удару в більярді не забороняються, але багатьох це дратує. Якщо в командних видах спорту подібні поради, як правило, не викликають негативних емоції, то в індивідуальних видах краще тримати своє бачення при собі. Якщо ви граєте з близькою людиною, Вам, скоріш за все, буде відома можлива реакція. Ну а якщо вже дуже кортить поділитися своїми міркуваннями із незнайомою людиною, зробіть, для початку, ненав'язливу пробну підказку і подивіться на реакцію.

Варто проявляти стриманість і в протилежному значенні. Якщо у Вашій більярдній з'являються професійні гравці чи просто серйозні і досвідчені більярдисти, не надто ввічливо буде просити їх про певні рекомендації, поради, пояснення. Тим більше, якщо вони цілком занурилися в гру.

- І ще дещо…

Явною ознакою поганого тону є спроби виконати на чужому більярді сильно закручені удари. Ці непрості удари в більшості більярдних просто заборонені, так як вони під силу тільки досвідченим гравцям, а невмілий гравець може, при спробі виконати їх, серйозно пошкодити стіл – порвати сукно чи навіть розколоти основу столу – сланцеву дошку.

Тальковий порошок є непоганим засобом для того, щоб кий безперешкодно ковзав по граючій роль підставці руці, але користуватися ним потрібно обережно, щоб не залишати плям на сукні і на підлозі.

Будьте обережні із їжею (особливо жирною) і напоями. Не ставте їх на борта, щоб не забруднити себе самого, партнера, стіл чи більярдні аксесуари. До речі, ще років двадцять тому в більшості більярдних столах були випуклі, а не плоскі борти, як зараз, тому поставити на них, наприклад, стакан було доволі проблематично.

В більшості випадків більярдна благородність – це чесність у грі. Найбільш поширена ситуація виявлення чесності – визнання гравцем власного фолу, порушення правил, коли суперник по певним причинам цього не помітив.

Як і в будь-якому виді спорту, в більярді Вас можуть заполонити емоції. Якщо гра не йде, то робити винним потрібно, перш за все, себе. Постійно грати на піку неможливо, тому потрібно змиритися з тим, що час від часу удача буде відвертатися від Вас. Такі моменти будуть, певним чином, екзаменом для Вас, перевіркою Вашої здатності контролювати себе. Також, подібним екзаменом стануть і злети (яких, ми надіємося, у Вашому житті буде більше ніж падінь), коли з'явиться бажання понасміхатися над суперником, особливо, якщо в переддень він дозволив собі якісь недоброзичливі чи навіть образливі слова у вашу адресу. Зрозуміло, що і в таких ситуаціях варто проявляти стриманість.

Ніяк не назвеш хорошим тоном звичку скаржитися на погану якість обладнання, виправдовувати свою посередню гру особливостями столу чи аксесуарів. Рівень Вашої гри залежить, перш за все, від Вас самих. І до того ж, Ваш суперник також грає на тому самому столі і тими самими кулями, тому подібні скарги ніяк не зроблять честі навіть починаючому більярдисту, не кажучи вже про досвідченого гравця.

Більярдні столи та аксесуари в Україні від компанії «Більярд Центр»!

Центри продажу Україна: Київ, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Львівський каталог фірм!

© 2014 БІЛЬЯРД ЦЕНТР. Більярдні столи! Все для більярду!

Створення сайтів у Львові - WebEtalon