УКР  І  РУС

Більярдні столи від виробника!

032 664-40-72 032 662-76-31

097 238-45-75 095 182-18-47

Ціни на більярдні столи Ціни на більярдні столи

КОРИСНЕ І ЦІКАВЕ

Поради в більярді

 1. Якщо ви хочете, щоб під час гри повз вас ходило як можна менше людей, вибирайте стіл або біля стіни, або (що ще краще) в кутку залу.
 2. Якщо вам стане відомо про підготовку поєдинку на велику суму, постарайтесь потрапити на нього у ролі глядача. Ви станете не тільки свідком напруженої і цікавої боротьби, а й отримаєте для себе багато корисної інформації.
 3. У більшості більярдних залів ви, скоріш за все, знайдете столи, розділені по розміру луз. Звичайно, ви маєте право грати на будь-якому. Але придивіться до найбільш досвідчених гравців – як правило, вони грають на столах з найвужчими лузами.
 4. Ніколи не кидайте на стіл тяжкі чи гострі предмети – це може призвести до появи тріщин на аспідній (сланцевій) дошці – основі ігрової поверхності. Хоча сланець – це камінь, але камінь доволі крихкий.
 5. Спроби перемістити стіл, піднімаючи його з коротких бортів, значно небезпечніше для аспідної дошки, чим підняття за довгі борти.
 6. Новачкові зовсім не обов'язково мати «крутий» збірний кий. Підійде і відносно недорогий, але добре підібраний і доглянутий цільний кий.
 7. Перед купівлею кия проведіть певний порівняльний аналіз ринкової вартості. Із телефоном у руках обдзвоніть декілька великих більярдних магазинів, почитайте статті і перегляньте рекламу в спеціальних виданнях. Врахуйте, що найкращий час для купівлі більярду і аксесуарів – літо.
 8. Важливо сказати, що в процесі виготовлення київ вони покриваються шаром захисного матеріалу, подібного до лаку. Причому, цей шар наноситься вже після того, як на нього одягаються обмотку. Так що деякі корисні якості обмотки можуть бути зведені до мінімуму. Це покриття, правда, ніяк негативно не впливає на ступінь ковзання. На рахунок шафта кия, то його якщо і покривають таким захисним шаром, то тільки в тій частині, яка найближче до стикувального з'єднання.
 9. Киї з великим діаметром наклейки (13.5) використовуються досить рідко. А якщо і використовуються, то не для всієї гри, а, як правило, тільки для розбивання шарів в початку партії. З допомогою такого кия можна вкласти в удар більше енергії, що справді необхідно під час розбивки.
 10. Ви колись чули назву «Підступний Піт»? Якщо ні, то знайте, що на більярдному сленгу так називають особливу і досить рідку різновидність кия. Це добрий збірний кий із прихованим стикувальним вузлом. Ви запитаєте, навіщо маскувати професійний збірний кий під простий нерозбірний? Щоб підловити суперника, який ні про що не підозрює. Так що будьте уважніші.
 11. Для кожної із розібраних частин кия в кейсі зроблені заглибини відповідної довжини і форми. Ніколи не намагайтеся вставляти частини кия в ці заглиблення із силою, бо ви ризикуєте їх більше не дістати звідти. Якщо деталь не вставляється, значить ви намагаєтесь вставити її або не тою стороною, або в чуже заглиблення.
 12. Якщо в процесі гри ви раптом замітите, що кисть вашої руки (що використовується в якості підставки під кий) набуло зелено-синій відтінок, то не думайте, що це линяє сукно. Причина в іншому – в тому, що ви дуже щедро використовуєте крейду, яка, вступаючи в реакцію з вологістю, що виділяється рукою, і окислюючись, набуває такий відтінок.
 13. Звичайно, за більярдними шарами потрібно доглядати: протирати їх і час від часу натирати його воском. Врахуйте, що натирати шари можна тільки спеціальним, призначеним тільки для цього, воском. Будь-який інший віск чи полірувальний матеріал буде залишати на сукні світлі плями, від який край важко позбавитися.
 14. Абсолютно всі, навіть самі якісні більярдні шари з часом втрачають колір. Щоб вони виглядали як можна довше, як новенькі, їх потрібно регулярно очищувати від пилюки, протирати і зберігати в захищеному від прямого сонячного світла місці.
 15. Більшість трикутних рамок мають розміри, що дозволяють помістити в них не тільки п'ятнадцять шарів. Але і можна просунути пальці встановлюючого, щоб підправити шари і щільно встановити їх.
 16. Якщо ви користуєтесь вдома персональним складовим (тим більше дорогим) києм, не ставте його в загальну стійку , а зберігайте його окремо в спеціальному футлярі. Тим самим ви вилучаєте можливість, що хтось із гостей помилково візьме ваш особистий кий.
 17. Дім – це та частина стола, де при початковій розбивці шарів встановлюється биток.
 18. Якщо ваш стіл стоїть на підлозі з килимом, врахуйте, що це покриття трохи проминається під дією тяжкості. Так що приблизно через тиждень після установки столу потрібно буде провірити його рівень і для впевненості ще раз провірити через півтора-два місяці.
 19. Кий не можна не тільки мити, але і взагалі змочувати водою. Але це не відноситься до наконечника. Його можна і потрібно час від часу протирати мильною водою чи навіть зубною щіткою с невеликою кількістю пасти.
 20. Можливо, хтось порадить вам використати спеціальний силіконовий спрей для обробки більярдного сукна. Така обробка дійсно на деякий час забезпечує хороше ковзання шарів, але вже після одного чи двох використань спрея сукно може стати липким.
 21. Уявіть ситуацію, коли при вашому ударі биток стоїть так, що ви не можете дістати потрібний шар. В цей ж час перехід удару до суперника означає для вас практично неминучий програш партії. Чи немає у вас можливості сфолити і вдарити по якому-небудь шару так, щоб після удару потрібний супернику шар також став закритим? Так, це буде фол (ви вдарите не по тому шару, по якому вимагають правила). Але ви заберете в опонента шанс на легку перемогу. Подібний прийом – приклад нормальної захисної гри.
 22. Мітка на точці, де повинна бути вершина піраміди шарів, має хоч і невелику, але хоч якусь товщину. Якщо в процесі гри шар повільно прокотиться по мітці, він напевно трохи змінить напрям руху.
 23. Визначити домінуюче око можна наступним чином. Спочатку подивитися на палець на витягнутій руці обома очима і замітити положення пальця відносно, скажемо, годинником, що знаходиться за ним на стіні. Потім по черзі закривайте очі і також визначіть його положення. Палець буде трохи зрушуватися відносно годинника. Зміщення при погляді домінуючим оком буде значно меншим, ніж при погляді другим оком.
 24. Інколи дуже повні гравці можуть відчувати певний дискомфорт, пов'язаний з важкістю дихання, коли вони, находячись в класичній стійці, схиляються над столом. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, розставте ноги ширше. Якщо і це не допоможе, тоді трішки випрямитесь, надайте тулубу більш вертикальне положення.
 25. Частіш за все шари вилітають зі столу саме при енергетичній розбивці. Не спішіть вкладати в розбивку максимальну енергію, доки не навчитеся певним чином контролювати свої рухи і весь процес в цілому.
 26. При використанні машинки, поступовий рух кия повинен бути коротшим, чим про звичайному ударі. Це полегшує виконанні поставленої задачі.
 27. Якщо при одна нога відірвана від підлоги і тим більше не зовсім природно відведена в сторону, виникає небезпека втрати рівноваги і повалення на стіл під час фази супроводження. Майте це на увазі і не ризикуйте, щоб не потрапити в смішну, а інколи і небезпечну ситуацію.
 28. В наші дні в деяких молодіжних колах вважається особливо «крутим» носити на кожному пальці перстень. Але ця мода явно не для більярду, так як такий арсенал сильно затрудняє (а інколи і взагалі робить неможливим) правильне прилаштування під кий.
 29. Якщо кий погано ковзає поміж пальцями, попробуйте одягнути тонку матерчату рукавицю. В ній трішки притупляється чуттєвість руки, але ковзання кия буде чудовим.
 30. Взагалі, кий натирати крейдою потрібно перед кожним ударом, але особливо потрібно слідкувати за цим при ударах від борту, від лузи і в інших екстремальних ситуаціях, коли підвищується можливість неточності і зісковзування кия.
 31. Удари середньої сили можна використовувати для перевірки точності удару і взагалі окоміру. Замріть на кілька секунд після такого удару, спрямованого в борт під прямим кутом. Якщо повернувшись після відскоку в борт шар вдариться своїм центром в наклейку кия, ви вдарили точно під прямим кутом.
 32. Відпрацюйте свій індивідуальний удар, який стане, в своєму роді, еталоном, точкою відліку. Він повинен бути прямим, нанесеним по можливості з однією і тією ж силою і одним і тим же києм. Повторяйте його знов і знов, поки він не стане автоматичним, не закріпиться у м'язовій пам'яті. Таке напрацювання буває досить корисним, якщо щось в грі не виходить, тоді потрібно привести себе в порядок, повернутися до висхідної точки.
 33. Не забувайте натирати крейдою кий перед кожним ударом. Це загальне правило, наслідування якого стає дуже важливим, якщо ви збираєтесь виконати будь-який удар з відкруткою битка.
 34. Якість виконання накату і відтяжки не в останню чергу залежать від стану столу, аксесуарів і навіть кліматичних умов. Так, надмірно слизьке сукно, ідеально відполіровані шари і дуже низька вологість можуть сильно ускладнити виконання цих ударів.
 35. Щоби отримати бажаний результат і уникнути ризику проковзування кия, в більшості випадків можна обійтись чисто верхньою чи нижньої підкруткою. Але якщо ви навчитеся впевнено робити комбіновану відкрутку, ваші ігрові можливості сильно зростуть.
 36. Якщо раптом ви знайдете на поверхні столу невелику ямку, спробуйте просто пошкребти це місце наклейками пальців. Інколи цього достатньо, щоб дефект майже зник за рахунок такого косметичного при підняття ворса сукна.
 37. Інколи передня лінія, що обмежує дім, позначається на столі блідою лінією, але якщо цього немає, то визначити її не викличе жодних труднощів. Це паралельна коротким бортам лінія, що ділить наполовину ближчу до гравця, що розбиває, половину столу.
 38. При розбивці ставте биток на лінію дому. При русі шар втрачає енергію удару, так що, чим ближче биток буде до піраміди, тим більше енергії він передасть іншим шарам.
 39. Ще одна корисна порада, що допомагає правильно оцінювати кути при відбитті. Намітивши удар, обійдіть стіл і подивіться з прямо протилежної сторони на ті ж шари і на потрібну лузу. Ви напевно здивуєтеся тому, наскільки більш очевидними стануть деякі речі.
 40. Якщо вам ніяк не вдаються комбінаційні удари, спробуйте уявити, що друга ціль 0 це не шар, а луза, в яку потрібно попасти. Тільки не взагалі попасти, як у реальну лузу, а попасти в якусь певну її точку.
 41. Положити в лузу, шар, що прилип до борта, простіше, якщо надати битку невеликого внутрішнього «англічанина» (бокову підкрутку). Наприклад, якщо ПШ знаходиться з правого боку і має піти вправо від вас (і битка), то потрібно використати ліву підкрутку.
 42. Вощені кулі легше розбивати, ніж невощені.
 43. Знання певних особливостей і «характеру» того чи іншого різновиду пула має більше, ніж вважають, значення. Власне технічна майстерність, здобута в іншій грі, дійсно допомагає забивати шари, але знання специфіки даної гри допомагає визначити який саме шар потрібно забивати в даний момент.
 44. Якщо ви поспішаєте, але, тим не менш, хочете зіграти пару партій, грайте в «Дев'ятку». Жодна інша гра не закінчується так швидко. Вона може завершитися щойно почавшись, якщо гравцю, що розбиває, вдасться покласти м'яч №9 з розбивки. Але навіть якщо цього і не станеться, то партія триватиме, як правило, хвилин десять.
 45. На столі для снукера з його великими розмірами і маленькими шарами і лузами можна з успіхом вдосконалювати точність і чіткість ударів всім, хто грає в інші різновидності більярду.
 46. Пам'ятайте, що початком удару вважається будь-який дотик гравця до будь-якого шару на більярді, а кінцем удару стає момент зняття з більярдного столу руки, кия, машинки і зупинка руху м'ячів.

Більярдні столи та аксесуари в Україні від компанії «Більярд Центр»!

Центри продажу Україна: Київ, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Львівський каталог фірм!

© 2014 БІЛЬЯРД ЦЕНТР. Більярдні столи! Все для більярду!

Створення сайтів у Львові - WebEtalon